• Share:

  Welcome to Beged Kefet Hebrew School

  For English, please click here

    


  ברוכים הבאים ל"בגד כפת"

  ההרשמה לשנת הלימודים 2023–2022 פתוחה לקהל הרחב!

   

  "בגד כפת* הוא בית ספר קהילתי להוראת והטמעת השפה העברית ולחינוך יהודי ברוח התרבות הישראלית. "בגד כפת" הוקם על ידי אנשי הקהילה הישראלית בעמק הסיליקון בשנת 2008, והוא ממשיך להוות בית ספר של הקהילה ולמענה, תוך עידוד מעורבות והשתתפות הורים ומשפחות. לימודי העברית ב"בגד כפת" הם שנתיים ומיועדים לתלמידים בכיתות גן (preschool) עד י"ב. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בכיתה ועם מורות קבועות.

  התיכוניסטים שלנו מקבלים קרדיט עבור לימודי העברית ב"בגד כפת" כקורס שפת עולם בתיכון. הם בוחרים בקורסי העברית של "בגד כפת" למילוי הדרישה של לימודי שפה זרה לקולג'

  בכל שאלה ועניין אנא צרו איתנו קשר באימייל: [email protected] או [email protected].

   


  רישום לבגד כפת: שנת הלימודים 2023–2022 

  שימו לב!

  הלימודים מתקיימים פנים מול פנים בקמפוסים, בהתאם להנחיות המחוז המעודכנות ביותר לגבי Covid-19.

  בבגד כפת אנו מציעים כיתות לימוד עברית מכיתות גן (Preschool) ועד תיכון בשלוחות שונות: פאלו אלטו, סאניווייל, לוס גאטוס, פוסטר סיטי וסטנפורד. בכל שלוחה כיתות שונות ומספר המקומות בכל כיתה מוגבל. אם כיתה התמלאה, התלמידים הבאים שנרשמים יושמו באופן אוטומטי ברשימת המתנה. במידה ויש מספיק תלמידים ברשימת ההמתנה, אנו נפתח כיתות נוספות על פי דרישה.

  השלם הוא יותר מסך כל חלקיו, ובבית הספר שלנו השלם טומן בחובו למידת השפה, העשרה, הרחבת אופקים, פעילות בתוך ולמען הקהילה ועוד הרבה יותר. אצלנו תמצאו את החיבור של ילדכם לעברית, לחגים ולתרבות הישראלית, וביחד נחזק את השפה העברית בסביבה העוטפת של הילד/ה והמשפחה וכולה.

  בגד כפת הינו בית ספר קהילתי ללימודי עברית מגיל גן ועד תיכון, ברוח תרבות ישראלית, מוביל ברמה עולמית בתחום הוראת עברית לילדי ישראלים ועברית כשפה שנייה. בית הספר עובד עם תוכניות לימוד עדכניות בשיתוף משרד החינוך בישראל, המרכז לטכנולוגיות חינוכית (מט"ח), אניברסיטת בר אילן ועוד.

  תוכנית הלימודים של כל השכבות נוצרה מתוך ניסיון של שנים וראייה רחבה של התפתחות הלומד/ת לאורך שנות הלימודים בבית הספר. התוכנית מותאמת במיוחד עבור אוכלוסיית הלומדים/ות, מלווה מקצועית על ידי מנחה פדגוגית ומתעדכנת באופן שוטף. בבגד כפת, כל כיתה היא חלק ממערכת תומכת, וכוללת ליווי ותכנון אופק לימודי. בגד כפת מוכר על ידי ארגון WASC ו - University of California A-G List ומעניק לכיתות התיכון אקרדיטציה עבור שפה זרה. כמו כן, בית הספר מאפשר לתלמידי/ות תיכון להתקדם עד רמת Honors class, מה שמהווה יתרון בתהליך הקבלה לקולג' בהמשך הדרך. כיתות חטיבת הביניים בבגד כפת נהנות מתוכנית תלת שנתית המשלבת יחד עם לימודי העברית גם תוכניות חינוכיות ייחודיות בנושאי שורשים, מעורבות חברתית והחברה הישראלית.

  בגד כפת הוקם ופועל מתוך ולמען הקהילה, ובמסגרת פעילות בית הספר נחגגים חגי ומועדי ישראל ברוח יהדות כתרבות, נערכות קבלות שבת קהילתיות, ומתקיימים טיולים שכבתיים ופרויקטים קהילתיים ליצירת חיבור חוויתי לתרבות הישראלית ולקהילה.

  צוות בגד כפת הוכשר, לימד והתמקצע בלמידה אונליין. בשנתיים האחרונות צוות בגד כפת לימד במתכונת אונליין, מתכונת משולבת וכן לימוד פנים מול פנים. אופן ההכשרות והלמידה כללו עבודה פדגוגית עם טובי המומחים על תוכנית לימוד לכל שכבת גיל וכלי הוראה דיגיטליים. זאת לצד שילוב מרכיבים של מפגשים חברתיים ככל האפשר, חגיגת החגים והקשר עם ישראל.

  בגד כפת מאמין ורואה חשיבות רבה בלמידה חוויתית מבוססת פרויקטים. הלימודים בשנה הנוכחית בבית הספר הועברו ברובם פנים אל פנים בקמפוסים. אנו נעשה את מירב מאמצינו להמשיך בשנת הלימודים הבאה בלמידה פנים אל פנים בהתאם להנחיות המחוז.

  בבגד כפת מתקיימים 33 שיעורים בשנה אקדמית. במקרים בהם יהיו צפויים פחות מ-33 שיעורים, בשל חגים לאומיים, יהודיים ומקומיים, נתכנן מראש שיעורי השלמה שיהוו חלק מתכנית הלימודים (מידע על מערכת השעות והחופשות ניתן למצוא בעמוד השלוחות).

  הלימודים בשנת הלימודים 2023–2022 יחלו בשבוע של ה-29 באוגוסט 2022.

  אנו נרגשים מאוד לפתוח את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה ושמחים על בחירתכם להיות חלק מקהילת בגד כפת. אתם מוזמנים לגלוש באתר ולמצוא מידע נוסף על בית הספר, הכיתות השונות, צוות ההוראה ולוחות הזמנים בכל שלוחה.
  *בגד כפת: שש האותיות אשר מנוקדות בדגש קל, כאשר הן מופיעות בראש מילה או אחרי שווא נח.  שותפים


  השותפים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהעשייה והחזון של בית הספר דרך שיתופי תכנים, התייעצות מקצועית ושיתוף תוכניות. השותפים עובדים יד ביד עם בית הספר ומסייעים לתוכנית שלנו להיות מקיפה, עשירה וייחודית. תודה רבה לכולם!


   

  ICC@OFJCC

  ICC@OFJCC

   

   

   

   

   

  Contact Us  logos