High School Hebrew Classes California | Oshman Family JCC
 • Share:

  Beged Kefet Hebrew School: High School Courses with WASC Accreditation

  For English, please click here


  OFJCC Palo Alto JCC בגד כפת: קורסי תיכון עם אקרדיטציה לקולג'


  OFJCC Palo Alto JCCקורסי התיכון מיועדים לתלמידי כיתות ט' עד י"ב שמעוניינים לחזק ולפתח את כישורי השפה שלהם בעברית, ולזכות בקרדיט לתיכון עבור דרישות "קורס שפה זרה" לקולג'. השיבוץ בכיתות מתבסס על מבחן הערכת תלמיד שעוברים התלמידים עם הרשמתם לבית הספר.


  אקרדיטציה

  קולג'ים שונים ברחבי ארה"ב דורשים מינימום שנתיים (ופעמים רבות שלוש) שנות לימוד בתיכון של שפה זרה (אותה השפה) כדי לראות שהתלמיד רכש מיומנות גבוהה של השפה. כדי לעמוד בקריטריונים של סיום בית ספר תיכון ומכיוון שבתי הספר התיכוניים דואגים שתלמידיהם יהיו מוכנים לקבלה לקולג'ים, בתי הספר התיכוניים דורשים כי התלמידים ילמדו כמות מסוימת של קורסים בנושאים שונים (מתמטיקה, אנגלית, מדעים וכו'). בין אלה קיימת הדרישה של לימוד שפה שאינה אנגלית למשך שנתיים או יותר. הקולג'ים מבחינתם, כדי להכיר בקורסים שהתלמידים לומדים בתיכון, דורשים שאלו יהיו ברמה מסוימת ויוכרו על ידי אגודות או מוסדות שמוודאים זאת.

  קורסי העברית של בגד כפת מוכרים כקורסי שפה זרה על ידי מחוזות לימוד ותיכונים רבים בעמק הסיליקון בשיתוף פעולה עם בית הספר התיכון היהודי Jewish Community High School of the Bay בסן פרנסיסקו. גליונות הציונים בסיומו של כל סמסטר יגיעו בדואר אלקטרוני לתיכון של כל תלמיד ישירות מבית הספר התיכון Jewish Community High School of the Bay וזהו שם הארגון שיש לציין בפנייה לבית הספר לקבלת אישור ללקיחת קורס שפה חיצוני.

  בשנים האחרונות חלה צמיחה והתרחבות בבגד כפת. קורסי התיכון מוצעים כיום בערים מרוחקות יותר, הצטרפו לבית הספר תלמידים חדשים, ובית הספר התבסס כבית ספר משלים עצמאי ומקצועי, יחיד מסוגו, להוראת העברית מחוץ לישראל.

  אנחנו שמחים ונרגשים לבשר כי החל מאוגוסט 2020, בגד כפת הוא בית ספר משלים להוראת השפה העברית עם אקרדיטציה עצמאית מלאה מטעם ארגון WASC. בגד כפת קיבל אישור מהאגודה לבתי ספר וקולג'ים Western Association of Schools and Colleges כי אנחנו עומדים בקריטריונים ומוכרים כתוכנית העשרה חינוכית (Supplementary Education Program). אישור זה מאפשר למחוזות השונים להכיר בקורסים שאותם אנחנו מציעים כאלה הנדרשים על ידי התיכונים וקולג'ים ללימוד שפה שאינה אנגלית (דרישה E- Language Other than English).

  במסגרת הדרישות לקבלת הקרדיט, נדרשות מאה שעות לימוד שנתיות המתחלקות על פני שיעורים שבועיים בני שלוש שעות בשעות 6:00 עד 9:00 בערב. התיכוניסטים ישתתפו באירועי תרבות וקהילה המהווים העשרה והשלמה לשעות הנדרשות. אירועים כלל בית ספריים של בית הספר, כמו גם טקסי יום העצמאות ויום הזיכרון, הם דוגמאות לאירועים בהם מוזמנים התלמידים להשתתף.

  בכל סמסטר, קורס העברית נותן לתלמיד חמש יחידות או שווה ערך לקורס סמסטריאלי של התיכון בו לומדים התלמידים (עשר יחידות בשנה).

  רמות קורסים ותוכנית הלימודים

  כל כיתות התיכון של בגד כפת מוכרות לאקרדיטציה. בגד כפת מציע כיתות תיכון ברמות שונות. אנו מקבצים את התלמידים לפי רמות בכיתות השונות ומתאימים את הקורס הרלוונטי. בבגד כפת רמות קורס עברית בסולם רמות החל מרמת קורס Hebrew_1 ועד רמת קורס Hebrew_6_Honors.

  לתוכנית הלימודים של כיתות התיכון שלושה צירים מרכזיים שמשולבים במהלכי ההוראה: הציר השפתי, הציר הערכי / חברתי וציר הידע והמיומנויות של המאה ה-21.

  במהלך שנת הלימודים התלמידים רוכשים ומטפחים מיומנויות ויכולות בתחום השפה. הם נחשפים לתכנים רבים ומגוונים, מתמודדים עם טקסטים מורכבים בעברית, מטפחים הבנה ומעמיקים את הידע הלשוני שלהם, הכל במטרה להגיע לתפקוד אופטימלי ושליטה מיטבית בשפה. התכנית מבוססת על תכנית הלימודים "בשביל העברית" מבית מט"ח, המתמקדת בהוראת עברית כשפה שנייה, בתכנים חדישים ועדכניים שנבחרו בקפידה ע"י מומחים בתחום הדעת. התוכנית מטפחת את כל ההיבטים של הלשון העברית — דקדוק ותוכן, שיחות וספרות, שירה ומידע עובדתי, תרגילים ותרגולים, נושאים לדיון תוסס, שירים ודילמות מוסריות, כתיבת מטלות וקריאה עצמאית, אירועים עכשוויים וטקסטים מקראיים.

  "בשביל העברית" מבית מט"ח מציעה חומרים לכל הרמות בעברית, החל מספר "בשביל העברית 1" לרמת המתחילים ועד "בשביל העברית 5" לרמת המתקדמים, ועוד חומרי לימוד נוספים עבור הרמה מתקדמים+ (תיכון 6). אנו משלבים בשיעורים מיומנויות של אוריינות טכנולוגית התומכת בלמידה עם הקלטות אודיו, טכנולוגיה אינטראקטיבית, סרטים דוקומנטריים ועוד. כאשר התלמידים מדברים, קוראים, כותבים ומקשיבים לעברית מדוברת, הם נתקלים בנקודות מבט חדשות על חיי היומיום בישראל, המסורת וההיסטוריה היהודית והידע העולמי, ובעזרת עזרים טכנולוגיים הם יכולים לחקור עוד ולהרחיב אופקים.

  תוכניות ייחודיות לכיתות התיכון המתקדמות

  בגד כפת גאה לשלב בתוכנית הלימודים יחידות לימוד ייחודיות המעניקות לתלמידים ערך מוסף בלימודי השפה העברית כשפת מורשת - שפת עם. התוכניות פותחו על ידי הצוות המקצועי של בגד כפת ועוצבו במיוחד עבור קהל היעד הייחודי של בית הספר.

  OFJCC Palo Alto JCC

  תוכנית "זהות יהודית, זהות ישראלית ומה שביניהן"

  תוכנית זו היא תוכנית ייחודית שנכתבה ע"י צוות בגד כפת ומבוססת על חומרים של קרן תל"י, קרן רודרמן ומקורות נוספים. במסגרת התכנית עוסקים התלמידים במושג "עמיות" וברלוונטיות שלו לחייהם , בעלי הזהות הייחודית כילדי ישראלים המתגוררים בארה"ב.

  התוכנית מתפרשת על פני כחודשיים. בכל מפגש תחקור הכיתה היבטים שונים של התרבות והזהות היהודית והישראלית. במהלכה התלמידים ידונו בנושאים של שייכות לקבוצה ולקהילה, יכירו את יהדות התפוצות, ייחשפו לזרמי היהדות השונים ולתפיסות המגוונות שיש ביהדות, ילמדו טקסטים של הוגים יהודים וישראליים מתקופות שונות, יבינו את הייחודיות שבזהות הישראלית וכיצד היא מורכבת למעשה ממגוון רחב של תתי זהויות, ישאלו מהי המשמעות בהיותנו ישראליים וידונו בממשקים שבין היהדות לבין הישראליות.

  מטרת התוכנית ליצור חשיפה ולהציף שאלות בקרב התלמידים והתלמידות, לעודד אותם לחקור את הזהות שלהם וגם להבין שהיא דינמית ויכולה להשתנות על פני זמן.

  OFJCC Palo Alto JCC

  תוכנית "סינמה ישראל"

  תוכנית "סינמה ישראל" נכתבה על ידי צוות בגד כפת, על בסיס ערכת "בית העם סרטים" שנבנתה והופקה על ידי המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית. הערכה כוללת סרטים ישראלים קצרים שנבחרו בקפידה מתוך עשרות סרטים עטורי פרסים. הסרטים מציגים זוויות שונות של החברה הישראלית, ההווי הישראלי וסוגיות שמעסיקות יוצרים ישראליים צעירים. באמצעות צפייה בסרטים אלו נאפשר לתלמידים להעמיק בנושאים רלוונטיים ומגוונים באופן חווייתי, ולהתחבר ממקום אחר לזהותם היהודית ולמדינת ישראל.

  התכנית מלווה בשאלה המאפשרת התבוננות וביקורת על השאלה — האם מדינת ישראל היא מדינה רב תרבותית או כור היתוך? באמצעותה יבחנו התלמידים תתי נושאים / דילמות מגוונים, כגון עליית יהודי אתיופיה וקליטתם, עליית יהודי ברית המועצות לשעבר והשפעתם על החברה הישראלית, חזרה בתשובה, חיי קיבוץ, תרבויות "מזרחיות" ו"מערביות", מבקשי מקלט בישראל ועוד.

  OFJCC Palo Alto JCCהשתתפות בשיעור, הערכת תלמידים, זמני השיעורים, חיסורים, מערכת שעות

  מכיוון שבגד כפת היא תכנית לימודים שמתקיימת בשעות אחר הצהריים והערב, ומפני שתלמידינו עסוקים גם בפעילויות נוספות לאחר שעות הלימוד בבתי הספר, שיעורי כיתות התיכון מתקיימים אחת לשבוע למשך שלוש שעות. אנו מחויבים בכמות מסוימת של שעות לימוד ולכן נוכחות התלמידים כמעט בכל השיעורים היא הכרחית. תלמידי התיכון יכולים להחסיר עד שני שיעורים בכל אחד משני הסמסטרים. באחריות הסטודנט להגיע לשיעורי השלמה בעת הצורך. סטודנט שיחסיר יותר משני שיעורים במהלך סמסטר, לא יוכל לסיים את הקורס ולקבל ציון ותעודת השלמה.

  מערכת השעות של כל כיתה מופיעה בעמוד השלוחה הרלוונטית באתר. מידע על שכר לימוד ותשלומים מופיע בעמוד ההנחיות לרישום.

  נוכחות התלמידים בכיתה היא הכרחית לשם התקדמותם ברכישת השפה ולימוד על התרבות היהודית-ישראלית. במהלך שנת הלימודים תלמידים מוערכים על השתתפות בכיתה, שיעורי בית, מצגות, עבודות סיכום, הכתבות, קריאה, ועוד כלים נוספים בהם משתמשים המורים לבדיקת התקדמותם של התלמידים. על סמך כל כלי הערכה אלה מקבלים התלמידים ציון בסוף כל סמסטר. ציון זה מועבר לבתי הספר התיכונים.

  תוכניות משלימות: מדריכים, השתתפות בטקסים

  בנוסף לשיעורים בכיתה, מוזמנים תלמידי התיכון להגיש מועמדות לתוכנית המדריכים של "בגד כפת". העבודה ב-OFJCC תעשיר את ניסיון העבודה ותאפשר קבלת מכתבי המלצה מצוות "בגד כפת".

  אישור בית הספר ללקיחת קורס שפה חיצוני

  במקביל להרשמה לבגד כפת, על תלמידי התיכון לברר בבית הספר שלהם מהם הטפסים שעליהם למלא כדי לקבל אישור רשמי לבחירה ללמוד קורס שפה חיצוני. לכל בית ספר תיכון טפסים שונים ודרישות שונות ומשתנות. אנחנו ממליצים להיות בקשר עם בית הספר, המזכירות או היועץ, ולהסדיר את הנושא מראש. ברוב בתי הספר יש לקבל אישור ולהעביר את הטפסים בתחילת הסמסטר. שם הארגון שיש לציין בפנייה ובטופס הוא Jewish Community High School of the Bay. מספר הקורס משתנה לפי רמת הלימוד, כמפורט בטבלה הבאה:

  Course Title Course Number
  Hebrew 1 60101
  Hebrew 2 60102
  Hebrew 3 60103
  Hebrew 4 60104
  Hebrew 5 Honors 60109
  Hebrew 6 Honors 60110

  הנכם מוזמנים לפנות אלינו לתיאום מבדק רמה לאחר הרישום ועם כל שאלה נוספת למייל: [email protected] או עם ראש השלוחה באזור מגוריכם. כתובות המייל מפורטות בדף השלוחה הרלוונטי.

  Contact Us  logos